6 prostych kroków jak łatwo sprawdzić urodziny znajomych na Facebooku

6 prostych kroków jak łatwo sprawdzić urodziny znajomych na Facebooku

1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku

Aby sprawdzić urodziny swoich znajomych na Facebooku, należy najpierw zalogować się do swojego konta na tej platformie społecznościowej. Wprowadź swoje dane logowania – adres e-mail lub numer telefonu oraz hasło – i kliknij przycisk „Zaloguj się”.

2. Przejdź do zakładki „Urodziny”

Po zalogowaniu się, przejdź do swojego profilu na Facebooku. W dolnej części ekranu znajdziesz różne zakładki, takie jak „Biografia”, „Zdjęcia” i „Informacje”. Znajdź zakładkę o nazwie „Urodziny” i kliknij na nią.

3. Sprawdź, kto ma urodziny w danym dniu

Po przejściu do zakładki „Urodziny” na swoim profilu Facebooka, zobaczysz listę znajomych, którzy obchodzą urodziny w danym dniu. Na liście będą wyświetlone imiona i zdjęcia tych osób. Przewiń w dół, aby zobaczyć wszystkie urodziny.

4. Wyślij życzenia urodzinowe

Jeżeli widzisz, że jedna z Twoich znajomych ma dzisiaj urodziny, możesz wysłać jej życzenia urodzinowe. Kliknij na imię osoby, której chcesz złożyć życzenia, a następnie wprowadź spersonalizowaną wiadomość. Możesz dodać również emotikonki, obrazki lub nagranie wideo.

5. Ustaw powiadomienia o urodzinach znajomych

Jeśli chcesz być poinformowany o urodzinach swoich znajomych na bieżąco, możesz ustawić powiadomienia o urodzinach. Kliknij na zakładkę „Urodziny” i zobaczysz opcję „Ustawienia” w prawym górnym rogu ekranu. Kliknij na nią i wybierz „Powiadom mnie o urodzinach moich znajomych” – w ten sposób otrzymasz powiadomienia o urodzinach na swoim telefonie lub komputerze.

6. Edytuj ustawienia prywatności swojego urodzin

Jeśli chcesz kontrolować, kto może zobaczyć Twoje urodziny na Facebooku, możesz edytować ustawienia prywatności. Kliknij na zakładkę „Urodziny”, a następnie na „Edytuj prywatność”. Wybierz z dostępnych opcji, czy chcesz, aby Twoje urodziny były widoczne dla wszystkich, tylko dla znajomych, tylko dla siebie lub dla wybranych osób.

Łatwe sprawdzanie urodzin znajomych na Facebooku może być nie tylko przyjemne, ale także pomaga w utrzymaniu więzi z naszymi bliskimi. Dzięki tym prostym krokom będziesz na bieżąco z urodzinami i będziesz mógł wysłać swoim znajomym spersonalizowane życzenia, co z pewnością umili im ten wyjątkowy dzień.


Pytania i odpowiedzi

Jak znaleźć urodziny znajomych na Facebooku?

Aby znaleźć urodziny swoich znajomych na Facebooku, wykonaj następujące kroki:

Jak sprawdzić urodziny znajomych na Facebooku z poziomu komputera?

1. Zaloguj się na swoje konto Facebook na komputerze
2. Kliknij w zakładkę „Wydarzenia”, znajdującą się po lewej stronie ekranu
3. W wyświetlonym menu boczny, wybierz „Urodziny”
4. Znajdziesz tam listę wszystkich swoich znajomych, którzy obchodzą urodziny w tym dniu lub w najbliższym czasie

Jak sprawdzić urodziny znajomych na Facebooku z poziomu aplikacji na smartfona?

1. Otwórz aplikację Facebook na swoim smartfonie
2. Dotknij ikony „trzech poziomych kresek” znajdującej się w prawym dolnym rogu ekranu
3. Przewiń w dół i wybierz „Wydarzenia” z rozwijanego menu
4. Dotknij „Urodziny”
5. Zobaczysz listę swoich znajomych, którzy obchodzą urodziny w tym dniu lub w najbliższym czasie

Czy mogę dodać życzenia urodzinowe na Facebooku?

Tak, możesz dodać życzenia urodzinowe na Facebooku. Wystarczy wejść na profil znajomej osoby, którą chcesz przegapić urodziny, i kliknąć w sekcję z życzeniami urodzinowymi. Tam możesz napisać dedykowane życzenia bądź skorzystać z gotowych szablonów dostępnych na Facebooku.

Jakie są alternatywne sposoby sprawdzania urodzin znajomych na Facebooku?

Alternatywnie można sprawdzić urodziny swoich znajomych na Facebooku poprzez powiadomienia na swoim profilu, na których będziesz widział, kiedy któryś z twoich znajomych obchodzi urodziny. Można również skorzystać z różnego rodzaju aplikacji lub rozszerzeń do przeglądarki, które automatycznie będą informować Cię o urodzinach swoich znajomych.

Czy muszę znać datę urodzin danej osoby, aby móc zobaczyć jej profil na Facebooku?

Nie, nie musisz znać daty urodzin danej osoby, aby zobaczyć jej profil na Facebooku. Wystarczy, że jesteście wzajemnie znajomymi na Facebooku, aby móc przeglądać sobie profile i informacje o sobie nawzajem.

Czy Facebook wysyła powiadomienia o urodzinach?

Tak, Facebook wysyła powiadomienia o urodzinach twoich znajomych. Otrzymasz powiadomienie na swoim profilu lub na adres e-mail związany z twoim kontem Facebook. W powiadomieniu zobaczysz imię i zdjęcie osoby obchodzącej urodziny oraz będziesz mógł kliknąć, aby wysłać jej życzenia urodzinowe.

Co można zrobić, jeśli nie mogę zobaczyć urodzin znajomej osoby na Facebooku?

Jeśli nie możesz zobaczyć urodzin znajomej osoby na Facebooku, upewnij się, że jesteście wzajemnie znajomymi na Facebooku i że masz dostęp do informacji o niej. Jeśli nadal nie widzisz urodzin danej osoby, może to oznaczać, że ta osoba ukryła swoją datę urodzin lub nie podała jej na swoim profilu.

Jak można zablokować czyjeś powiadomienia o urodzinach na Facebooku?

Aby zablokować czyjeś powiadomienia o urodzinach na Facebooku, wejdź na profil osoby, której powiadomienia chcesz zablokować. Kliknij na przycisk „Niedostępny” (jest to trzykropek obok przycisku „Wiadomość”) i wybierz opcję „Zablokuj powiadomienia o urodzinach”. Po wykonaniu tych kroków nie będziesz już otrzymywać powiadomień o urodzinach tej osoby.

Jak mogę sprawić, żeby moi znajomi widzieli moje urodziny na Facebooku?

Aby sprawić, żeby twoi znajomi widzieli twoje urodziny na Facebooku, musisz dodać datę swoich urodzin na swoim profilu. Wykonaj następujące kroki: przejdź do swojego profilu, kliknij na zakładkę „Informacje” i dodaj swoją datę urodzin. Upewnij się, że twoje ustawienia prywatności pozwalają twoim znajomym widzieć tę informację.