Czym są skórki, jak należy o nie dbać i czy eliksiry mogą pomóc?

Skórka, zwana też ścianą paznokcia lub fałdami, to skóra przyczepiona do paznokcia lub palca. Pokrywa on obszar, na którym odrasta paznokieć, ale nie jest widoczny. Chroni również ten wciąż miękki i delikatny obszar przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Skórka, która otacza paznokieć, jest niezwykle wrażliwa. Mogą się szybko rozerwać lub postrzępić. Aby temu zapobiec, ważne jest, aby włączyć je do swojego reżimu pielęgnacji paznokci.

Czym jest eliksir i jakie ma działanie na skórki?

Eliksir nawilża, zmiękcza i wygładza skórki wokół paznokci. Nadaje zdrowy wygląd, regeneruje i wzmacnia płytki. Paznokcie odzyskują swój naturalny blask. Regularne stosowanie Eliksiru pomaga zapobiegać pękaniu naskórka. Eliksir do skórek nie pozostawia tłustej warstwy. Jest bardzo lekki i błyskawicznie wchłania się w skórę, pozostawiając nietłusty film. Zapewnia intensywne odżywienie i widoczną regenerację naskórka. Hipoalergiczny i bardzo przyjemny o subtelnym zapachu wanilii.

Skórka na brzegu płytki paznokcia uszkodzona

Typowe problemy to popękane, suche lub przerośnięte skórki. Typowe dolegliwości w obszarze naskórka to suchość skóry, strzępienie, pękanie, modzele lub proliferacje, w tym owrzodzenia i krwawiące miejsca. Jeśli naskórek jest zdrowy, nie ma pęknięć. Zamiast tego są one giętkie i elastyczne. Skórki mogą zostać uszkodzone przez wiele czynników. Na przykład ogrzewanie prowadzi do wysuszenia, co z kolei sprawia, że skóra jest bardziej podatna na pękanie. Do odżywiania można stosować eliksiry do skórek, które pomagają je zregenerować. Odżywiać, jak również pielęgnować.

Najważniejsze wskazówki dotyczące pielęgnacji skórek

Właściwa pielęgnacja jest niezbędna dla zachowania zdrowych skórek. Aby to osiągnąć, przede wszystkim należy zapewnić skórze odpowiednią dawkę nawilżenia. Zazwyczaj wystarczy regularne stosowanie balsamu i kremu nawilżającego. Trochę uwagi wymagają skórki, które są podatne na przesuszenie i pękanie. W drogeriach i aptekach dostępne są specjalne kremy i maści do rąk i skórek. Zawierają one nie tylko nawilżające składniki aktywne, ale także składniki łagodzące, takie jak olejek migdałowy i rumianek. Moczyć skórki: odżywcza kąpiel olejowa dla obolałych lub popękanych skórek. Jeśli cierpisz na popękane lub obolałe skórki, zafunduj sobie kąpiel z odżywczym olejkiem do rąk i paznokci. Zastosuj mieszankę kilku kropli olejku migdałowego i olejku z drzewa herbacianego i pozostaw na noc. Po aplikacji można założyć bawełniane rękawiczki i spłukać następnego dnia rano. Możesz też dodać olej do letniej wody lub eliksiru na skórki. Namocz w nim dłonie na przez pięć do dziesięciu minut.