Jak wybrać najlepszą płytę gazową do zabudowy?

Jak wybrać najlepszą płytę gazową do zabudowy?

Jak wybrać optymalną płytę gazową do zabudowy?

Kroki, jakie należy wykonać, by mieć pewność, że wybrana płyta gazowa będzie najlepsza suited dla potrzeb i upodobań użytkownika.

Aby mieć pewność, że wybrana płyta gazowa spełni oczekiwania, należy bacznie przyjrzeć się cechom wybranego produktu. Powinny być one dopasowane do potrzeb gospodarstwa domowego oraz wyposażenia kuchni. Do ważnych cech, na jakie należy zwrócić uwagę, zaliczyć można:

 • moc,
 • liczbę palników,
 • konstrukcję,
 • jakość materiałów,
 • dodatkowe funkcje,
 • funkcjonalność,
 • solidność,
 • rodzaj palnika,
 • dodatki,
 • cenę.

Edukacja i porównanie oferty na rynku stacjonarnym i w sieci pozwoli wybrać najbardziej optymalny produkt. Tabela poniżej zawiera charakterystykę różnych typów płyt gazowych, dostosowanych do potrzeb użytkownika.

Porównanie różnych typów płyt gazowych
Moc 3 – 6 kW
Liczba palników 2 – 4
Rodzaj palnika żeliwny lub ceramiczny
Konstrukcja Jednokolorowa lub mieszana
Jakość materiałów stal szlachetna lub aluminium
Funkcje dodatkowe timer, szybki gotowanie, semilemlik i inne
Funkcjonalność brak trwałego zanieczyszczenia płyty, możliwość prostego czyszczenia, odporność na zarysowania
Solidność przemyślana konstrukcja, trwałe połączenia, łatwy dostęp do części naprawczych
Dodatki kuchenka boczna z rusztem lub wok, stalowa kratka na płycie, dysze gazowe, zapalarka
Cena w zależności od modelu od 400 do nawet 2000 zł

Kryteria doboru płyty gazowej najlepiej określają świadomie usytuowane potrzeby oraz możliwości inwestycyjne. Wybranie płyty gazowej powinno się więc opierać na rozważeniu tych aspektów, żeby cieszyć się komfortem i bezawaryjnym użytkowaniem szeregu lat.

Jak wybrać najlepszą płytę gazową do zabudowy?

Wybór optymalnej, godnej polecenia płyty gazowej może być trudnym zadaniem, jednak w odpowiednim świetle może okazać się w pełni znośnym procesem. Istnieje wiele czynników, które można wziąć pod uwagę, gdy wybieramy najlepszy zestaw płyty kuchennej do zabudowy. Przede wszystkim, należy zauważyć, że płyty gazowe dzielą się na:

 • Płyty electrolux
 • Płyta gazowa castorama
 • Płyta ceramiczna

Każda z tych płyt ma swoje własne zalety i wady, więc wybór musi być dokonany w oparciu o wymagania osobiste oraz możliwości budżetowe. Istnieje wiele modeli płyt do zabudowy, które wykorzystują konwencjonalny gaz, jak również autorskie marki, które wykorzystują techniki zasilania elektrycznego do produkcji mocy cieplnej.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest troszczenie się o bezpieczeństwo, które zapewnia między innymi wyposażenie w czujnik przeciwwypływowy oraz wyłączenie się w przypadku działania problemu ciśnienia. Dodatkowo moduły kontroli temperatury pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów użytkowania, zarówno w dziedzinie zrównoważonej eksploatacji paliwa jak i w związku z wydajnością.

Aby zweryfikować jakość dostępnych produktów, warto przeczytać opinie innych klientów, grupy dyskusyjne oraz komentarze w Internecie. Dzięki temu zyskasz większą znajomość tematu i lepsze wyobrażenie sobie, jak działa Twoja przyszła sprzętowa inwestycja. Warto również przeanalizować wartość w stosunku do ceny. Poniższa tabela zwraca uwagę na główne atrybuty i caracteristicas płyty gazowej:

Atrybut Opis Cena
Model Opisujący typ płyty Zależy od modelu
Bezpieczeństwo Atrybuty dot. bezpieczeństwa Zwykle nie wpływa na cenę
Materiał Kompozycja i tworzywa użyte w produkcji Odpowiada za cenę
Efektywność energetyczna Rozmiar zużytego paliwa w porównaniu z uzyskanymi efektami Zależy od modelu
Gwarancja Czas i udogodnienia wsparcia producenta Zwykle nie wpływa na cenę

Podsumowując, istnieje wiele atrybutów potrzebnych do wybrania najlepszej płyty gazowej do zabudowy. Na podstawie wszystkich naszych informacji, musimy dokonać wyboru, który najlepiej odzwierciedli nasze wymagania odnośnie funkcjonalności, jakości i bezpieczeństwa oraz ceny.

Jak wybrać dla siebie najlepszą płytę gazową do zabudowy?

Aby dokonać właściwego wyboru, konieczne jest zapoznanie się z wszystkimi dostępnymi na rynku parametrami technicznymi. Przede wszystkim należy określić nasze potrzeby i oczekiwania. Jeśli marzymy o potężnym układzie grzewczym, powinniśmy sięgnąć po nowoczesne propozycje, takie jak polimeryzowane, duże, wyposażone w kilka palników urządzenie z maksymalną wydajnością. Specjaliści polecają także zapoznanie się z parametrami wylotowe.

Kluczowe elementy, na jakie należy zwrócić uwagę:

 • Moc palników – wyrażona w kW
 • Materiał wykonania – stal nierdzewna, stal emaliowana czy żeliwna;
 • Rodzaj gazu – LPG lub ziemny;
 • Ilość palników – im większa ilość, tym lepsza szybkość działania;
 • Wymiary – aby dopasować urządzenie do naszej kuchni.

Blachy piekarnikowe i środkowy grzewczy mają różny stopień cięcia, przez co produkty różnią się także wyglądem. Jeśli chcemy nadać naszemu wnętrzu nietypowy charakter wybierzmy płytę z gładką powierzchnią lub z oryginalnymi wzorami. Także szeroki wybór niebanalnych modeli różnych kształtów i wielkości pozwala na stworzenie modnego wnętrza.

Tabela porównująca najpopularniejsze modele Płyt Gazowych

Model Ilość Palników Rodzaj gazu Materiał wykonania Moc grzewcza (kW) Wymiary
Candy 4 LPG stal emaliowana 7,3 45 x 38 cm
Zanussi 3 ziemny stal nierdzewna 6,1 50x 40 cm
Indesit 4 LPG żeliwna 7,2 46 x 49 cm
Gorenje 4 LPG stal nierdzewna 7,8 61 x52 cm

Jeśli chcesz wybrać najlepszą płytę gazową do zabudowy, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i sprawdź, jak wybrać najlepszy model: https://www.dynacook.pl/blog/plyta-gazowa-do-zabudowy-jaka-najlepsza/.