Mydło konopne czy warto je stosować?

Kiedy chcemy uprawiać konopie w celach medycznych lub kosmetycznych, to musimy mieć wszelkiego rodzaju pozwolenia. Kiedyś ta roślina była bardzo popularna, po czym jej popularność osłabło. Teraz konopie wracają jako bardzo przydatna uprawa rolna, ale prawo o przeciwdziałaniu narkomani nadal istnieje, więc uprawa tej rośliny jest dość kłopotliwa. Olej konopny produkowany w naszym kraju jest teraz dostępny w wielu sklepach. Dostępne są również produkty konopne, do których należą głównie kosmetyki takie jak: szampony, kremy, wszelkiego rodzaju maści, a także mydła, które w dzisiejszych czasach urosły do rangi bardzo popularnych.

Dla kogo przeznaczone jest mydło konopne

Jeśli masz problemy skórne, takie jak egzema lub trądzik różowaty, to zawartość kwasów tłuszczowych w mydle konopnym może pomóc. To dlatego, że ma właściwości przeciwzapalne, które pomagają ukoić lub uspokoić podrażnioną skórę. Kwasy mogą dodatkowo pomóc w przypadku egzemy poprzez obniżenie zaczerwienienia i obrzęku. Jeśli kiedykolwiek miałeś oparzenia słoneczne, rozumiesz, jak bolesna może być pierwsza kąpiel. Zamiast używać ostrego mydła, konopne mydło w wannie nie pogorszy oparzenia i zdecydowanie pomoże twojej skórze szybciej się zagoić.

Właściwości i witaminy zawarte w roślinie

Olej konopny jest jednym z najbogatszych na świecie źródeł tłuszczów wielonienasyconych, zawiera dwa najważniejsze niezbędne kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6, a także kwas gamma-linolenowy. Te kwasy tłuszczowe są niezbędne do zachowania ziołowej wilgotności ciała. Działają one jako cudowny, całkowicie naturalny środek nawilżający skórę. W przeciwieństwie do różnych mydeł antybakteryjnych lub przeciwzapalnych, mydło konopne nie zawiera już żadnych nieprzyjemnych substancji chemicznych, które wysuszają skórę. Można nawet używać go na twarzy i może nie podróżować nieprzyjemne uczucie dokręcania po oczyszczeniu. Jest to spowodowane tym, że mydła z dodatkiem oleju konopnego nie pozbawiają skóry jej naturalnych olejków. Jest to delikatny środek oczyszczający, który pozostawia skórę gładką i nawilżoną.

Produkty konopne idealne do pielęgnacji skóry

Olej konopny jest używany do pielęgnacji skóry – jest precyzyjnym środkiem nawilżającym i odżywczym. Jest dostarczany do systemu wielu produktów kosmetycznych. Olej konopny jest antyoksydantem, przydatnym zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie – Badania wykazały, że bezpieczny do spożycia olej konopny zwiększa zakresy kwasu linolowego w organizmie. Regularne stosowanie oleju rozszerzyło stan suchej skóry. Eksperci przyjmują za prawdę ze te wysokiej jakości zmiany wynikają z przyjmowania do organizmu gigantycznych ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.