Przebieg wizyty u dentysty na Żoliborzu

 

Wizyta u dentysty to nieuniknione wydarzenie w życiu każdego z nas. Niezależnie od wieku, co pewien czas musimy odwiedzić gabinet stomatologiczny, aby zadbać o zdrowie naszych zębów. Wizyta ta nie musi być jednak stresująca, a wręcz przeciwnie, może być przyjemna i bezbolesna.

Początek wizyty u dentysty Żoliborz

Na samym początku wizyty pacjent musi udać się na rejestrację do recepcji. Tam zostanie poproszony o wypełnienie formularza, w którym znajdą się podstawowe informacje na jego temat oraz pytania dotyczące jego stanu zdrowia. Następnie pacjent zostanie zaproszony do gabinetu dentystycznego. W gabinecie pacjent zostanie przywitany przez dentystę oraz asystentkę stomatologiczną. Przy pierwszej wizycie zwykle przeprowadzana jest rozmowa z pacjentem, w trakcie której lekarz zadaje pytania na temat stanu zdrowia jamy ustnej, dolegliwości bólowych oraz przeprowadza wywiad związany z ewentualnymi chorobami współistniejącymi. Kolejnym etapem jest badanie jamy ustnej. Dentysta na Żoliborzu dokładnie obejrzy zęby, dziąsła, język i podniebienie.

Co dentysta Żoliborz sprawdza podczas wizyty?

Często w tym celu używa lusterka, aby dokładnie zobaczyć wszystkie zakamarki jamy ustnej. Podczas badania dentysta ocenia stan uzębienia i szuka wszelkich zmian patologicznych, takich jak próchnica, choroby dziąseł, pęknięcia czy ubytki. W przypadku wykrycia jakichkolwiek problemów dentysta poinformuje pacjenta o dalszych krokach, jakie trzeba podjąć w celu ich rozwiązania. Następnie pacjentowi zostanie zaproponowane wykonanie zdjęć RTG. To bardzo ważny element diagnostyki stomatologicznej, ponieważ umożliwia dokładne obejrzenie zębów i kości, które znajdują się pod nimi. Dzięki temu lekarz może wcześniej wykryć problemy, które nie są widoczne gołym okiem, na przykład choroby przyzębia czy zmiany zapalne.

Zdjęcia RTG wykonywane przez dentystę na Żoliborzu

Po wykonaniu zdjęć RTG dentysta może zaproponować wykonanie czyszczenia zębów. Procedura ta jest bardzo ważna, ponieważ pozwala na usunięcie płytki nazębnej i kamienia, które są przyczyną wielu chorób jamy ustnej, takich jak paradontoza czy próchnica. Czyszczenie zębów zwykle przeprowadza asystentka stomatologiczna, która używa specjalistycznych narzędzi i past do czyszczenia zębów. Po zakończeniu leczenia dentysta omówi z pacjentem zalecenia dotyczące dalszej pielęgnacji jamy ustnej oraz częstotliwości kolejnych wizyt kontrolnych.