Regeneracja studni głębinowych – na czym polega?

Regeneracja studni głębinowych – jak często?

Studnie głębinowe to rozwiązanie, które pozwala mieszkańcom domków jednorodzinnych na zadbanie o dostęp do własnego ujęcia wody pitnej, niezanieczyszczonej chemią uzdatniającą, a wręcz zawierającą wiele różnego rodzaju makroelementów i pierwiastków. Wiercenie studni głębinowej to, co prawda koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, jednak w przypadku większych rodzin zwraca się to bardzo szybko. Szczególnie jeżeli pamiętamy o tym, że cyklicznie powinna być przeprowadzana regeneracja studni głębinowych. Jak często? Mówi się o tym, że minimum co dwa lata. Jednocześnie poleca się, aby co roku wołać fachowca na przegląd stanu studni, a także natychmiast zwracać się do odpowiedniej firmy w momencie, kiedy zauważymy nagły spadek wydajności pompy czy osad. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji, gdzie będzie potrzebna bardziej kosztowna naprawa.

Regeneracja studni głębinowych – sprawdzanie stanu.

Stan studni głębinowej może, by sprawdzony wyłącznie przez fachowca, który posiada odpowiednie narzędzia pozwalające na dokładnie sprawdzenie, co dzieje się z konstrukcją na całej długości kilkudziesięciu metrów w otworze mierzącym zaledwie około trzydziestu centymetrów. Aby tego dokonać i móc ocenić, czy potrzebne jest już czyszczenie lub regeneracja studni głębinowych do studni wpuszczana jest kamera CCTV. Specjalista ocenia zarówno ścianki studni i filtra, a także całość konstrukcji pod kątem tego, czy są na nich osady, rdza i złogi mogące zaszkodzić pracy pompy, czy zmniejszyć jakość czerpanej wody. Sprawdzenie stanu studni głębinowej jest ważne ze względu także na wspomniane wcześniej kosztowne naprawy usterek, które mogą mieć miejsce, jeżeli zaniedbamy regularne oczyszczanie.

Regeneracja studni głębinowych i używane do tego środki.

Jeżeli wymagana jest regeneracja studni głębinowych w obrębie naszego punktu czerpania wody, odpowiednie firmy zajmujące się tego typu procesami są niezbędne. Bez odpowiedniego sprzętu i środków nie jesteśmy w stanie sami przeprowadzić takiej akcji, aby była ona efektywna, jak i w pełni zostało zachowane bezpieczeństwo zarówno konstrukcji studni, jak i czystości wody. Obecnie do regeneracji studni głębinowej używa się środków naturalnych, nieszkodzących środowisku i niemających wpływu na wodę w studni nawet zaraz po zakończeniu czyszczenia. Kiedyś używało się niebezpiecznego kwasu solnego, jednak całe szczęście metody te przeszły już do lamusa. Dlatego też, jeżeli firma nadal proponuje użycie tego środka, najlepiej szukajmy innej.