Telefony komórkowe Xiaomi to szereg smartfonów, w tym Xiaomi redmi note 8 Warszawa

Telefony są produkowane pod submarką Xiaomi i sprzedawane na całym świecie pod nazwą „Xiaomi”. Jest to również związane z szybkością wprowadzania nowych modeli. W 2014 roku Xiaomi stało się trzecią pod względem przychodów marką smartfonów na świecie.

Od momentu uruchomienia w 2014 roku linia telefoniczna – klienci dobrze ja wspominają

Pierwszym modelem wydanym pod marką był Mi-1, smartfon 3G z przeglądarką internetową i klientem poczty elektronicznej. Następnie pojawił się model 4G o zwiększonej pojemności pamięci masowej oraz model dual-SIM, z którego można było korzystać również za granicą. Szybko stał się popularnym produktem w Chinach, domu wielu światowych marek smartfonów, ze względu na przystępną cenę i funkcje, według badanych większość woli telefony Xiaomi redmi note 8 Warszawa nad produktami innych marek. Co więcej, 91% badanych konsumentów stwierdziło, że design telefonu jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Oprócz funkcjonalności, wielu recenzentów chwali również jakość wykonania i estetykę telefonu.

Firma posiada obecnie cztery różne linie telefoniczne

Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo znaleźć model odpowiadający ich zakresowi cenowemu i potrzebom. Numery wersji bazowych wszystkich modeli telefonów komórkowych są podobne do numerów modeli bazowych laptopów Xiaomi, które wskazują, ile generacji od oryginalnego modelu znajduje się w każdej linii. Na przykład numer wersji podstawowej to 1, a numer wersji podstawowej laptopa to 0. Wszystkie telefony w każdej linii korzystają z tego samego numeru wersji bazowej i mają podobne elementy wewnętrzne. Konsumenci mogą zatem stwierdzić, do której linii należy słuchawka, patrząc na numer wersji bazy. Przykładowo, słuchawki na linii bazowej 1 mają taki sam sprzęt, różniący się jedynie oprogramowaniem i estetyką. Ponieważ podstawowy sprzęt jest taki sam dla wszystkich linii, konsumenci mogą określić, do której linii należy telefon, patrząc na numer wersji podstawowej:

  1. pierwsza liczba wskazuje na ogólną zawartość modelu, taką jak rozmiar wyświetlacza i pojemność pamięci;
  2. druga liczba wskazuje na drobne różnice, takie jak kolor i rodzaj materiału użytego do produkcji. Kolejny numer oznacza różne funkcje, które mogą być dostosowane przez użytkowników MIUI, takie jak głośność dzwonka i wybór tapety;
  3. Ostatnie trzy liczby wskazują, czy aktualizacja będzie dostępna w najbliższej przyszłości, czy podczas rozwoju MIUI wystąpiły do tej pory jakieś błędy. Według Xiaomi każdy nowy model przechodzi rygorystyczne testy przed uruchomieniem, aby zapewnić najwyższe standardy wydajności i najlepsze praktyki w branży.